Co uvidíte v Namibii (zvířata)?

Vedle  rozmanité krajiny jsou to především africká zvířata, která vás v této zemi doslova nadchnou. Pojďme se tedy podívat na to, kterou africkou faunu můžete v rámci našich zájezdů reálně očekávat a také kde.

Etosha, Namibie

Antilopa skákavá (Springbok)

Vyskytuje se na řadě míst, doslova stovky  jich uvidíte v národním parku  Etosha. Dostanete se k nim velmi blízko, takřka na dosah ruky. Tyto antilopy jsou zde zvyklé na přítomnost automobilů a tak  se klidně procházejí podél cesty. Někdy budeme muset i zastavit a nechat jich pár přejít přes naši cestu. „Skákavky“ mají vždy přednost! Jejich ladnost běhu a udivující skoky vás nadchnou.  

 

Nosorožec bílý, Waterberg Plateau, srpen 2019

Nosorožec bílý

Nosorožec bílý je i v Namibii na pokraji vyhynutí. Přestože se mu říká „bílý“, jeho barva je spíše šedá. Nachází se téměř výlučně jen v přírodních rezervacích  a bývá zde střežen prakticky non-stop 24 hodin. Na rozdíl od jiných druhů nosorožců je krátkozraký. Na vzdálenost delší než cca 10 metrů nedokáže rozeznat člověka od stromu či keře. Proto je možné se k němu přiblížit i pěšky (u jiných druhů nosorožců to raději nezkoušejte).  Setkat se s ním můžete např. v rezervaci v oblasti Waterberg Plateau, ale vždy jen s doprovodem místního průvodce.

Můžete si uložit odkaz příspěvku mezi své oblíbené záložky.