Co uvidíte v Namibii (zvířata)?

Vedle  rozmanité krajiny jsou to především africká zvířata, která vás v této zemi doslova nadchnou. Pojďme se tedy podívat na to, kterou africkou faunu můžete v rámci našich zájezdů reálně očekávat a také kde.

springbok

Etosha, Namibie, 2017

Antilopa skákavá (Springbok)

Vyskytuje se na řadě míst, doslova stovky  jich uvidíte v národním parku  Etosha. Dostanete se k nim velmi blízko, takřka na dosah ruky. Tyto antilopy jsou zde zvyklé na přítomnost automobilů a tak  se klidně procházejí podél cesty. Někdy budeme muset i zastavit a nechat jich pár přejít přes naši cestu. „Skákavky“ mají vždy přednost! Jejich ladnost běhu a udivující skoky vás nadchnou.  

 

Nosorožec bílý, Waterberg Plateau, srpen 2019

Nosorožec bílý

Nosorožec bílý je i v Namibii na pokraji vyhynutí. Přestože se mu říká „bílý“, jeho barva je spíše šedá. Nachází se téměř výlučně jen v přírodních rezervacích  a bývá zde střežen prakticky non-stop 24 hodin. Na rozdíl od jiných druhů nosorožců je krátkozraký. Na vzdálenost delší než cca 10 metrů nedokáže rozeznat člověka od stromu či keře. Proto je možné se k němu přiblížit i pěšky (u jiných druhů nosorožců to raději nezkoušejte).  Setkat se s ním můžete např. v rezervaci v oblasti Waterberg Plateau, ale vždy jen s doprovodem místního průvodce.

Gepard, Namibie, 2017

Gepard

Spatřit geparda ve volné přírodě je poměrně vzácné. Největší naději máte v národním parku Etosha, ale slíbit, že jej uvidíte nemůžeme. Za gepardy však jezdíme  do rezervace Okonjima. Zde jsou umístěni gepardi, kteří z různých důvodů nemohli zůstat v divočině. A dostanete se k nim opravdu blízko. To můžeme garantovat. Proč se za gepardy jezdí výhradně po obědě snad není třeba vysvětlovat.

sloni v etoshe

Sloni v Etoshe, 2019

Slon

V Namibii můžete narazit na 2 typy slonů. Slona afrického, což je ten, kterého znáte i z našich zoologických zahrad. A pak velmi vzácného slona pouštního.

Na slona afrického  narazíte nejčastěji v národním parku Etosha. Máme s nimi řadu úchvatných setkání a stovky úžasných fotografií a videí.

pouštní slon

pouštní sloni, Damarland, 2019

Spatřit slona pouštního je veliká vzácnost, ale i nám se to několikrát podařilo. Nejčastěji se vyskytují v Damarlandu. Podaří-li se vám narazit na místní stádo (cca 15 kusů), které vede nejstarší slonice, budete mít veliké štěstí. Toto stádo slonic a slůňat se totiž neustále pohybuje z místa na místo a jeho výskyt je nepředvídatelný. Častěji jsou k zastižení sloní samci, kteří zpravidla v doprovodu 2-3 mladších slonů, setrvávají i delší čas na jednom místě či v jedné oblasti. Při ubytování v Twyfelfontain Country Lodge se můžete za nimi vypravit s místními zkušenými průvodci.

 

Jaká další zvířata uvidíte v rámci našich zájezdů? (podrobnější popisy budeme postupně doplňovat) :

zebra, lev, šakal, hyena, pakůň, orangutan, oryx (přímorožec), lachtan, pštros, žirafa, prase bradavičnaté, …

 

Pozn.: Všechny zde zveřejněné fotografie byly pořízeny v rámci našich zájezdů do Namibie našimi klienty či průvodci. Jejich další použití je volné pokud uvedete současně i zdroj této fotografie.  

Můžete si uložit odkaz příspěvku mezi své oblíbené záložky.