JAK SI UŽÍT LÁZNĚ

Trápí vás bolesti zad, kloubů či jiné problémy? Nemáte zkušenost s lázněmi a procedurami, ale rádi by jste je vyzkoušeli? Nabízíme několik rad a tipů které léčebné či relaxační procedury by vám mohli ulevit.

Masáže
Masáž klasická je nejčastěji používaný druh masáže. Využívá se především jako masáž léčebná i jako preventivní. Je velmi vhodná u chronických bolestivých stavů, kde napomáhá uvolnění bolestivých spazmů a blokád vzniklých v důsledku různých úrazů a přetěžování organismu. Masáž má celkově blahodárné účinky na tělesnou výkonnost a ovlivňuje stav centrálního nervového systému. Pomáhá udržovat zdraví a odbourávat emocionální stres. Uvolňuje napjaté svalstvo, podporuje krevní a lymfatický oběh, odplavuje odpadní látky z těla, vyživuje klouby a působí preventivně proti artróze. Masáže si můžete užít například:
Lázně Libverda
Konstantinovy Lázně
Poděbrady
Lázně Bojnice
Kúpele Brusno
Sklené Teplice
Ladek-Zdroj

Koupele
Přísadové koupele jsou navrženy tak, aby poskytovaly komplexní péči o vaše tělo a mysl. Obsahují kombinaci vybraných přírodních ingrediencí, které pomáhají uvolnit svalové napětí, zklidnit nervy a obnovit energii. Do přísadových koupelích se používají kvalitní ingredience např. Epsomská sůl, mořská sůl, éterické oleje, byliny nebo minerály z našich léčivých pramenů. Přísadové koupele jsou ideální pro zmírnění svalového napětí, uvolnění kloubů a zlepšení celkové pohody. Pomáhají také uvolnit mysl, snížit stres a podpořit dobrý spánek.
Koupele můžete vyzkoušet například:
Lázně Mšené
Jáchymov
Karlovy Vary
Lázně Dudince
Lázně Turčianské Teplice
Kúpele Rajecké Teplice
Termální lázně Kehida
Lázně Kudowa-Zdroj

Inhalace
Inhalace je léčebná procedura, při které pacient inhaluje léčivé látky nebo minerální prameny ve formě páry nebo aerosolu. Tato terapie je účinná při léčbě různých respiračních potíží, jako jsou astma, chronická bronchitida, alergie, sinusitida a další. K inhalace se využívají kvalitní látky, které jsou vybrány pro své léčivé vlastnosti. Můžeme používat éterické oleje s protizánětlivými a antiseptickými účinky, minerální prameny bohaté na minerály pro podporu zdraví dýchacích cest a další přírodní ingredience. Během inhalace pacient sedí nebo leží v klidném prostředí a dýchá do sebe léčivé páry nebo aerosol. Tento proces pomáhá uvolňovat sliz, zmírňovat záněty a zlepšovat průchodnost dýchacích cest. Inhalovat můžete mimo jiné v…..
Lázně Kynžvart
Luhačovice
Horské Lázně Karlova Studánka
Kúpele Nový Smokovec
Kúpele Sklené Teplice

Zábaly
Zábaly jsou léčebná procedura, při které se na konkrétní části těla aplikuje teplý komprese nebo obklad s léčivými látkami. Tato terapie má za cíl zmírnit bolest, uvolnit svalové napětí, zlepšit průtok krve a podpořit hojení. K zábalům se používají přírodní přísady s léčivými vlastnostmi včetně hliněných zábalů, parafínových zábalů, mořských řasových zábalů, bylinných zábalů a dalších. Během procedury je specifická část těla, která má být ošetřena, obalena teplým zábalovým materiálem, který je nasycený léčivými látkami. Teplo zábalu pomáhá otevírat póry kůže a usnadňuje pronikání léčivých látek do těla, což maximalizuje terapeutické účinky. Na zábaly se můžete vypravit třeba do:
Mariánské Lázně
Lázně Libverda
Třeboň
Dunajská Streda
Piešťany
Trenčianské Teplice
Kúpele Sklené Teplice
Kudowa-Zdroj

Pitná kúra
Pitné kúry jsou vhodné pro lidi trpící různými gastrointestinálními problémy, zejména poruchami trávení a zažívacími potížemi. Pitím minerálních pramenů se mohou snížit zažívací obtíže, jako je nadýmání, pálení žáhy. Voda obsažená v pramenech má detoxikační účinky, které pomáhají vyplavovat škodlivé látky z těla a podporují zdraví jater a ledvin. Pitnou kůru si dopřejte například v …..
Karlovy Vary
Františkovy Lázně
Mariánské Lázně
Kúpele Sliač
Kúpele Rajecké Teplice
Kúpele Brusno
Kúpele Lúčky

Rehabilitační a relaxační cvičení
Individuální terapie s fyzioterapeutem patří k základním pilířům rehabilitace. Cílem je co možná nejrychlejší a nejefektivnější normalizace postižené funkce organizmu. Oblíbenou formou rehabilitace je Skupinové cvičení v bazénu. Tato forma cvičení ve vodním prostředí je zaměřené na zlepšení pohyblivosti a celkové kondice. Pohyb ve vodě se vyznačuje nízkým rizikem možného úrazu, nedochází k nárazům, otřesům a tím šetří páteř a pohybovou soustavu.
Různé formy relaxačního cvičení můžete absolvovat například během pobytu v …..
Lázně Mšené
Janské Lázně
Lázně Slatinice
Lázně Dudince
Piešťany
Kúpele Brusno
Kúpele Sklené Teplice

Můžete si uložit odkaz příspěvku mezi své oblíbené záložky.