Co chcete vědět o Namibii?

Etosha, Namibie

Chcete vědět o Namibii víc, než se přihlásíte na zájezd? Zkuste se tedy podívat na nejčastější dotazy našich klientů, kteří rovněž o návštěvě této africké země uvažují.

Kdy je nejlepší doba na návštěvu Namibie? Nebude v létě moc horko?

Expedice Namibie 2017

Sossusvlei, Namibie

Je třeba si uvědomit, že Namibie leží na jižní polokouli, takže v době našeho léta zde panuje africká zima. Období od června do září je tak nejvhodnější dobou pro návštěvu této africké země. Můžete očekávat slunečné počasí s denními teplotami kolem 25-28 °C. Na severu Namibie (tedy blíže k rovníku), především v oblasti Národního parku Etosha, i přes 30 °C. S deštěm se nepotkáte v této době téměř určitě. Období dešťů je v Namibii zhruba od prosince do dubna, v těchto měsících návštěvu této země opravdu nedoporučujeme, nejen kvůli vysokým denním teplotám ale i s ohledem na problematickou sjízdnost místních komunikací. Chladněji bude snad jen pouze v oblasti kolem Swakopmundu a Cape Cross na pobřeží jižního Atlantiku, kde díky chladnému Benguelskému proudu se denní teploty pohybují často jen kolem 15 °C.

Díky poměrně vysoké nadmořské výšce většiny navštěvovaných lokalit a jasné obloze je však v noci poměrně chladno a teploty mohou někdy klesat až blízko 0 °C.

Himbské ženy

Je v Namibii bezpečno?

Namibie patří jednoznačně mezi nejbezpečnější africké země. Nejsou zde žádné náboženské či kmenové rozbroje. Na velmi nízké úrovni je i běžná pouliční kriminalita. Naprostá většina Namibijců se k turistům chová velmi vstřícně.

Jak se budeme stravovat?

V každém ubytovacím objektu máte zajištěnu vydatnou snídani (zpravidla formou bufetu). Ve většině objektů je rovněž podávána i večeře. Někdy se musí objednat předem, jinde je k dispozici klasická „ala cart“ restaurace. Během dne není příliš času ani možností na klasický oběd. Počítejte tedy s tím, že je třeba si připravit nějaké jídlo na cestu. Průvodce zájezdu vás vždy předem upozorní, kde je možné zakoupit zásoby na další den. Omezený sortiment potravin a nápojů bývá k dispozici u benzínových pump. Velmi dobře zásobené supermarkety (na úrovni evropského standardu) jsou ve větších městech (např. Windhoek či Swakopmund). Ceny potravin v obchodech jsou v Namibii srovnatelné s Českou republikou. Jídlo v restauracích vás vyjde zpravidla na 250 – 300 Kč, nápoje (pivo, kola) pak na 25-40 Kč.

Večeře v Namibii

Během pobytu v Namibii určitě doporučujeme ochutnat tzv. game steak, tj. steak z místní divoké zvěře. Nejčastěji se setkáte s nabídkou různých antilop – oryx (přímorožec), eland, kudu. Někdy je podávána i zebra. K lahůdce patří i pečený krokodýl.

 

 

Kde budeme ubytováni?

Twyfelfontein Country Lodge

Všechna naše ubytování v Namibii odpovídají obvyklému  evropskému standardu přibližně 3* hotelu. Někdy samozřejmě s určitými africkými specifiky. Jindy naopak budete překvapeni velmi originální architekturou či výzdobou pokojů. Ve vnitrozemí Namibie využíváme  místní lodge,  což jsou de facto celé hotelové areály, zpravidla s ubytováním v bungalovech kolem centrálního objektu.  V rezervaci Etosha se tyto objekty nazývají „camp“ a jsou  obklopeny vysokou zdí na ochranu před vstupem nočních šelem. Upozorňujeme, že stížnosti typu „nemohli jsme spát, protože nám za hlavou řval lev“ nejsou důvodem k vracení peněz za probdělou noc.

Časový posun

Časový posun o proti České republice je v Namibii minimální. V závislosti na střídání letního a zimního času v Evropě se neliší o více než 1 hodinu.  Což je pro přijíždějící turisty dobrá zpráva, žádný „jet leg“ vám nehrozí.

Elektronika a internet

V Namibii se používají jiné typy zásuvek než v Evropě. Jedná se o tzv. typ D – tři kolíky uspořádané do trojúhelníku. Bez adaptéru se tedy neobejdete. Je možné je pořídit v obchodech s elektronikou ve větších městech nebo i na letišti ve Windhoeku. Některé hotely jsou vybaveny i evropským typem zásuvek. Pokrytí signálem pro mobilní telefony je na hlavních turistických místech a na hlavních silničních tazích velmi dobré. Na štěrkových cestách a odlehlejších místech je slabší či úplně chybí.
Internet je v Namibii dostupný ve většině ubytovacích objektů. Kvalita připojení však je rozdílná. Většinou je wi-fi připojení zdarma, někde je požadován poplatek.

Kamanjab, Namibie

Proč jsou vaše zájezdy levnější než zájezdy jiných CK?

Namibii známe velmi dobře, máme optimálně zvolenou trasu a velmi dobrý výběr ubytování. Pro zajištění většiny služeb nevyužíváme místní zprostředkující firmy, ale s řadou ubytovacích objektů máme uzavřeny dlouhodobé touroperátorské smlouvy.  To nám umožňuje nabízet výrazně nižší ceny zájezdů, než jiné cestovní kanceláře v ČR či na Slovensku.

Podrobnosti k zájezdům do Namibie naleznete zde

Můžete si uložit odkaz příspěvku mezi své oblíbené záložky.